Без медичної опіки паторонажної служби Товариства Червоного Хреста можуть залишитися 7 тисяч хворих області, а більше, ніж 170 медичних працівників – втратять роботу. Про це “Вголос.zt” розповів голова обласної організації Товариства Червоного Хреста України Олександр Богдан.
За його словами, Державна фінансова інспекція України внесла ініціативу скоротити, а в подальшому й призупинити фінансування державою патронажної служби організації Товариства Червоного Хреста. Мовляв, товариство не здійснює діяльність у сфері охорони здоров’я, а його патронажна служба надає соціальні послуги, які дублюють функції територіальних центрів соціального обслуговування.
«Ми здивовані відношенням державних структур до патронажної служби Товариства Червоного Хреста, адже це призведе до того, що 150 тисяч наших підопічних в Україні залишаться без нагляду. А якщо говорити про Житомирську область, то без роботи зостанеться 171 медичний працівник. Цій ініціативі по Україні передували перевірки усієї нашої структури в Україні, але недоліків, які б заперечували фінансування взагалі, не було. Корупційних дій, нецільового використання коштів також не було», – розповів Олександр Богдан.
Свою пропозицію припинити фінансування Мінфін мотивує тим, що подібні послуги виконують територіальні центри соціального обслуговування. Але, як розповіла голова Коростенської міської організація Товариства Червоного Хреста України Людмила Шкуратова, медсестри патронажної служби окрім соціальної, надають своїм пацієнтам й професійну медичну допомогу.
«Наша Коростенська міська організація обслуговує 1280 людей. Серед них одинокі старі люди, інваліди, ветерани війни, інваліди війни, а ще 20 лежачих хворих. Вони написали лист до Коростенської міськради, бо для них наслідки такого рішення будуть надзвичайно важкими. Щодня патронажна медсестра здійснює до восьми відвідувань “на дому” і виконує медичні призначення – внутрішньом’язеві та внутрішньовенні ін’єкції, дає ліки, вимірює артеріальний тиск, робить перев’язки. Окрім цього, допомагає оформити субсидію, заплатити за світло чи просто купити хліба», – розповіла Людмила Шкуратова.
У Коростені також існує єдиний на всю область хоспис, де перебуває 25 важкохворих. Якщо остаточно вирішать скоротити фінансування, цим людям просто нікуди буде подітися.
Працівники патронажної служби райцентрів області звернулися до депутатів Житомирської обласної ради, голови обласної ради та облдержадміністарції з проханням звернутися до Верховної Ради і Кабінету Міністрів про збереження патронажної служби.
Варто зауважити, що в області діє 1659 первинних організацій Товариства Червоного Хреста та 170 399 членів товариства. А при міських і районних організаціях створені молодіжні клуби та працюють 365 волонтерських загонів милосердя.
Нагадаємо, майже 50 мільйонів гривень держава заборгувала по заробітній платі освітянам та медикам Житомира. На Корбутівці замість ЖЕКу відкриють амбулаторію сімейної медицини.