В області лише шість депутаток займаються питанням рівних прав жінок та чоловіків

У п’ятницю, 8 липня, у Житомирі відбувся «круглий стіл» – «Рівні можливості — стандарт європейського парламентаризму». На ньому презентували ідею міжфракційного об’єднання «Рівні можливості». Завітали на захід і дві гості із Вінниці.

«Міжфракійне об’єднання “Рівні можливості” існує у Верховній Раді України, Київській міській раді та у Вінницькій області. У Вінницькій області це вже друге міжфракційне об’єднання. Перше було створено у 2015 році, а потім новим складом обласної ради було створено нове міжфракційне об’єднання», – сказала під час «круглого столу» голова правління ВООГО «Відкрите суспільство» (м. Вінниця) Світлана Ходакова.

deputatky_prava (2)

Вона також наголосила на тому, що під час депутатських засідань та сесій майже не ставлять питання про права людини, а лише питання матеріального характеру.

«Ми говоримо про те, що пріоритетом має бути людина, в центрі уваги має стояти людина: її проблеми, її потреби. І у відповідь на її проблеми та потреби необхідно приймати рішення, гендерно збалансовані рішення», – додала Ходакова.

З березня 2016 року міжфракційне об’єднання існує і в Житомирській районній раді. До нього входять шість депутаток. Загалом у депутатському корпусі райради 29 чоловіків та сім жінок.

«Коли я почула про це об’єднання, я його створила. Фактично, воно у нас є, але я розумію зайнятість кожної депутатки. Я сама проаналізувала 34 програми Житомирської районної ради і побачила, що переважна частина коштів витрачається на чоловіків. Зараз об’єднання працює над тим, аби по району, особливо в сільській місцевості, забезпечити дітям відпочинок у вигляді дитячих майданчиків», – сказала депутатка Житомирської районної ради Тетяна Парфентієва.

deputatky_prava (1)

Депутатка також додала, що об’єднання може працювати не тільки як депутатська група, це може бути і комісія, і громадська рада. Особливо чутлива категорія жінок, на думку Тетяни Парфентієвої, в селі, адже там дуже відчутно патріархат. Тому у першу чергу треба працювати на такому рівні.

«Ми намагалися зібрати товариство депутатського корпусу різних рівнів, як міського та обласного, так і районних рад. Сьогодні більше проявили активність саме депутатки районного рівня, але, можливо, у зв’язку з процесами децентралізації, це є також на часі з огляду на ті можливості і впливи, які ви можете робити і вже робите», – сказала під час «круглого столу» модераторка, голова ради ЖОМГО «Паритет» Наталія Тарасенко.

Попри те, що захід відбувся у стінах міської ради, ніхто з депутатів та депутаток Житомирської міської та обласної рад не прийшли.

deputatky_prava (3)

Довідка:

Уперше депутатське об’єднання створили на міжфракційній основі у Верховній Раді Україні VІ скликання у грудні 2011 року, і воно продовжувало свою діяльність у ВРУ VII та VIII скликань. Протягом п’яти років народні депутати та депутатки України, які є членами об’єднання, спрямовують спільні зусилля на розробку ефективної державної ґендерної політики та адаптацію українського законодавства у сфері рівних можливостей та попередження дискримінації відповідно до вимог Європейського Союзу.

Нагадаємо, у Швеції є притулки для жінок, які потерпіли від насильства, у Житомирі – неможливо забрати кривдника з дому. На зустрічі щодо протидії насильству в сім’ї, яка відбулася за участі представників шведської поліції та громадської організації “Жінка до жінки”, поліцейський та адвокат, що працює з темою протидії домашньому насильству, Йоакім Рігхаммар розповів про досвід скандинавської країни.

Юліана Паранько.

Автор фото: прес-служба Житомирської міської ради.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *