За останні п’ять років кількість донорів в області зменшилася з майже 20 тисяч до 12 тисяч. Про це повідомила заступник головного лікаря Житомирського обласного центру крові Алла Островська під час заходу до Всесвітнього дня донора крові 14 червня.
За її словами, упродовж року в області провели 17 тисяч переливань крові.
«Якщо переливання потребує кожна третя людина, то бути донором може лише кожна двадцята. Це пов’язано зокрема зі станом здоров’я, соціальними моментами. Потреба у нас залишається такою, як є, а донороспроможне населення, на жаль, вибуває із рядів донорів, і донорів на сьогодні не вистачає. Тому всі зусилля направлені для того, щоб цих донорів виховувати», – сказала Алла Островська.
В області уже більше 100 тисячам осіб відмовили у донорстві за станом здоров’я. У центрі крові зберігається реєстр таких людей, а також осіб, які стали донорами. Однак повноцінного реєстру донорів в області, як і на території України, не створено, хоча напрацювання є.
«Намагаємося створити електронну базу донорів. Всі сили асоціації спрямовані на «ДонорUA» для того, щоб автоматизувати пошук донорів. Людина, яка бажає стати донором, може зареєструватися на сайті і залишається в базі. Зареєстрованим донорам приходить розсилка, у такий спосіб намагаємося покращити пошук донорів», – розповів координатор Житомирського осередку ВМГО «Асоціація молодих донорів України» Андрій Магалецький.
З нагоди Всесвітнього дня донора крові подяками нагородили житомирян, які постійно здають кров, Івана Каушана, Володимира Романця, Віктора Авраменка, Володимира Веселовського, Вікторію Веселовську, Миколу Ташкевича.
«Колись вливали в мене кров, мені потрібна була допомога. З того часу я став донором і уже 17 років здаю кров», – поділився своєю історією Віктор Авраменко.
Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять почесного донора Антоніни Іванівни Самсонової.
До слова, в області почесне звання «Почесний донор СРСР» та звання «Почесний донор України» мають понад 2 тис. осіб, удостоєні звання «Заслужений донор України» – чотири людини.
Нагадаємо, обласна база спецмедпостачання придбає ліки у офшорної фірми з Харкова. Більше, ніж 30 тисяч жителів області отримали медикаменти за програмою «Доступні ліки».