У Житомирській області станом на 1 липня на обліку перебуває 951 хворий на лімфоми. Про це повідомили в управлінні охорони здоров’я облдержадміністрації.
“В області станом на 1 липня на обліку перебуває 951 хворий на лімфоми. З них у 2017 році вперше поставили цей діагноз 85 хворим. А за 1 півріччя поточного року – 45. Згідно з обласним канцер-реєстром з діагнозом «лімфома» в області під наглядом 5 та більше років знаходиться 65% хворих”, – йдеться у повідомленні.
До слова, у 80% випадків хвороба виліковна за допомогою методів сучасної медицини за умови точної і своєчасної діагностики. В світі хворіє на лімфому біля 1 млн. людей. Захворювання може виникнути в будь-якому віці. Отож до ранніх і постійних симптомів лімфогранулематозу відноситься локальне безпричинне збільшення лімфатичних вузлів, частіше – шийних, потім – підпахвових і пахових.
Довідково: Лімфома – це пухлина з клітин імунної системи, серйозне, прогресуюче захворювання, різновид злоякісної пухлини, що вражає лімфатичну систему, яка складається з лімфатичних вузлів, селезінки, вилочкової залози, кісткового мозку. Найчастіше лімфома уражає лімфоїдні тканини лімфатичних вузлів, селезінки, кишківника, кісткового мозку. Лімфома об’єднує біля 35-ти різних хвороб. 100 років тому відома форма захворювання називалася хворобою Ходжкіна, на честь Томаса Ходжкіна, який вперше описав характерні клітинні зміни лімфоми в 1832 році. З ім’ям цього вченого також пов’язана класифікація лімфом: Неходжкінські лімфоми – походять з В-лімфоцитів та Ходжкінська лімфома (лімфогрануломатоз), що походить з T-лімфоцитів або NK клітин. До основних симптомів додається неконтрольована втрата ваги (10% за 6 місяців), надмірне потовиділення, особливо уночі, безпричинне підвищення температури тіла вище 38 градусів, можливий свербіж. Пізніше можуть проявитися такі симптоми, як кашель і важке дихання внаслідок тиску збільшених лімфатичних вузлів на легені та бронхи, але ці симптоми характерні не для всіх хворих, тут має значення локалізація пухлини. В процесі розвитку всіх видів лімфом відбувається збільшення лімфатичних вузлів і селезінки. Крім того, розвиток захворювання може поширюватись і на верхні дихальні шляхи.
Нагадаємо, щороку на Житомирщині помирають майже 2000 жителів від онкозахворювань. Фонд «Разом за життя» зібрав майже 400 тисяч гривень для онкохворих дітей Житомирщини.