У Житомирській області за три місяці цього року під опіку влаштували 66 дітей, усиновили 22 дітей, ще 21 дитина виховується у трьох нових будинках сімейного типу та двох прийомних сім’ях. Про це повідомила т.в.о. начальника служби у справах дітей Наталія Пилипчук 30 березня під час засідання Координаційної ради з питань охорони дитинства при ОДА, – інформує прес-служба облдержадміністрації.
«Лише протягом І кварталу 2018 року в області усиновили 22 дитини, створили три дитячі будинки сімейного типу у Житомирі та Новограді-Волинському та дві прийомні сім’ї, в які влаштували 21 дитину. Тоді як у минулому році створили 3 ДБСТ та 5 прийомних сімей, в які влаштували 57 дітей. Крім цього, до Ружинського району переїхав ДБСТ з Вінницької області, до Житомирського району – з Луганської», – розповіла Наталя Пилипчук.
Варто зауважити, що загалом в області вже функціонують 40 дитячих будинків сімейного типу та 196 прийомних сімей, в яких виховується 638 дітей.
За словами Наталії Пилипчук, найпоширенішою формою сімейного виховання залишається піклування – під опіку у родини з початку року влаштували 66 дітей. У минулому році у цій формі сімейного виховання перебували 2 тис. 165 дітей, що становить 71,78% від загальної кількості дітей-сиріт та дітей, позбавленого батьківського піклування. Крім того, кількість дітей, які проживають в інтернатах, щороку зменшується. У минулому році до сімейних форм виховання із інтернатів влаштували 119 дітей, з яких усиновили 66 дітей, влаштовали під опіку, піклування – 8, у прийомні сім’ї та ДБСТ – 42 дитини, три дитини повернули у біологічну родину.
До слова, однією із нових та альтернативних форм інтернатного виховання є патронатна родина. Така форма передбачає влаштування дітей, які внаслідок певних обставин не можуть проживати зі своїми батьками, але при цьому не влаштовуються до інтернатів.
Нагадаємо, у Житомирі відкрили будинок сімейного типу. Тут житиме багатодітна родина патрульного поліцейського. 19 дітей-сиріт з Житомирщини цьогоріч можуть отримати власне житло.