Найстаріший в Україні тисячолітній колодязь, який розкопали археологи в Олевську, планують зробити туристичним об’єктом, де кожен зможе скуштувати джерельної води. Про це повідомила прес-служба облдержадміністрації з посиланням на голову Олевської громади Олега Омельчука.
«На наступний рік розкопки колодязя продовжаться. Ми плануємо побудувати оглядову площадку, щоб усі охочімогли побачити цей об’єкт. Зараз звозимо матеріал, щоб укріпити верхній зовнішній шар ґрунту. Спеціалісти будуть намагатися відновити споруду, використовуючи стародавні технології зведення, щоб можна було кожному спробувати джерельної води з тисячолітнього колодязя», – розповів Олег Омельчук.
До слова, житомирська археологічна експедиція, яка проводила розкопки древлянського колодязя Х століття, дійшла до глибини 9 метрів. За словами археологів, можливе заглиблення ще на 3 метри. Верхній діаметр розкопки становить 10 метрів. Колодязь складається з унікального трьох контурного зрубу. Всередині археологи виявили велику кількість знахідок, що датуються VІІІ-ІХ ст. На сьогодні інститут археології проводить дослідження цих знахідок. Має відбутися експертиза, яка визначить точну дату заснування міста, адже, як показують знахідки, у VIIІ столітті тут вже знаходилося не просто поселення, а велика територіальна структура.
Нагадаємо, статистики назвали найпопулярнішу країну світу серед туристів з Житомирщини. Торік жоден іноземний турист не звернувся в турфірми області.