Кабінет міністрів України затвердив перелік із 19 спеціальностей для навчання в професійно-технічних закладах за кошти Державного бюджету наступному році. А на фінансування навчання за цими напрямками уряд планує виділити 169,6 млн грн. Депутат Житомирської міської ради Наталія Леонченко переконана, що така сума коштів на всю країну занадто мізерна, бо лише в Житомирі підготовка робітничих кадрів коштуватиме 95 млн грн. Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.
«Просто чудово!!! Кабмін за поданням Міносвіти “порєшав” питання профтехосвіти та затвердив перелік робітничих професій, підготовка за якими у 2017 році буде здійснюватися з державного бюджету. І на це передбачається виділити аж… 169,6 млн грн.!!! На всю Україну! Тоді, як лише в Житомирі підготовка робітничих кадрів у 10-ти ПТУ коштуватиме місцевому бюджету 95 млн грн народних грошей! За умови, якщо депутати міської ради проголосують… Щодо переліку професій – висновок: державі не потрібні слюсарі, електрики, будівельники, кухарі, швачки і багато інших спеціалістів. Проте конче потрібні живописці, бджолярі і виноградарі. Це перемога. Слава Кабміну! Слава Міносвіти! Вічна пам’ять профтехосвіті...» – написала Леонченко.
Варто зауважити, що пріоритетними професіями для розвитку економіки країни, підготовка кадрів за якими потребує державної підтримки, у Кабінеті міністрів України вважають машиніста бурової установки; монтажника систем вентиляції, кондиціонування повітря, пневмотранспорту та аспірації; бурильника і помічників бурильника експлуатаційного й розвідувального буріння свердловин нафти і газу; моториста бурової установки; тістороба; верстатника деревообробних верстатів; живописця; верстатника широкого профілю; токаря; фрезерувальника; наладчика верстатів і маніпуляторів із програмним керуванням; складальника корпусів металевих суден; слюсаря із ремонту дорожньо-будівельних машин і тракторів; монтера колії; виноградаря; бджоляра; помічника машиніста тепловоза й помічника машиніста електровоза.
Нагадаємо, освітяни області просять у влади доопрацювати проект державного бюджету на наступний рік. Педагоги стверджують, що сума, запланована на освіту у 2017 ріці, не покриє найнеобхідніших видатків. І найсумніше в такій ситуації, у молоді зникає належна мотивація до навчання у педагогічних вузах.