Через спекотну, посушливу та вітряну погоду в регіоні майже щодня горить суха трава, чагарники, очерет, сміття тощо. Протягом останнього дня липня вогнеборці області ліквідували 9 таких загорянь на загальній площі майже 6 га, а також 6 випадків займання сміття. Станом на 1 серпня, з початку року рятувальникам області довелося 469 разів виїздити на гасіння палаючої сухої рослинності. Про це повідомили у ГУ ДСНС у Житомирській області.
Так, 31 липня о 14:27 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про займання сухої рослинності в селі Чорнорудка Вчорайшенської територіальної громади Бердичівського району. Через посушливість вогонь розповсюджувався в бік приватних домогосподарств. Для гасіння рятувальники застосували «хлопавки» та подавали воду від пожежного автомобіля. Аби ліквідувати пожежу, бійці ДСНС боролися з вогнем понад годину. Ними не допущено подальшого поширення полум’я. Вогнем знищено сухостій на площі 1 га.
Всього з початку року в області горіло 318 га сухої трави та іншої рослинності.
Пожежонебезпечний період триває і тому рятувальники закликають усіх мешканців області не провокувати пожежі у природних екосистемах! Не розводити відкритий вогонь біля лісових масивів, торфовищ та полів, а також не кидати недопалки та сірники у суху рослинність. Категорично заборонено спалювати сміття та рослинні залишки!
За самовільне спалювання сухої трави, опалого листя та інших рослинних залишків передбачена адміністративна відповідальність. Нагадуємо, що для порушників законом передбачені штрафні санкції – для громадян у розмірах від 3060 до 6120 грн. Для посадових осіб – від 15300 до 21420 грн. Фахівцями ДСНС вже складено 59 протоколів на порушників вимог пожежної безпеки в екосистемах.