У Житомирській обласній військовій відбулося засідання Координаційного центру підтримки цивільного населення. На ньому йшлося, зокрема, про поліпшення ментального здоров’я.
Наразі такі центри створені при 4 районних військових адміністраціях та у кожній територіальній громаді області.
На порядок денний засідання винесли питання про поліпшення рівня ментального здоров’я населення засобами фізичної культури і спорту, молодіжної політики та національно-патріотичного виховання та про виконання Всеукраїнської програми ментального здоров’я комунальним закладом «Обласна бібліотека для дітей та юнацтва» Житомирської обласної ради та про підготовку презентації роботи Координаційного центру.
Як наголосила головуюча на засіданні заступник голови Житомирської ОВА Наталія Остапченко, у центрах мають презентувати зведені результати роботи. Її мають представити на семінарі з обговорення основ ветеранської політики та результатів загальнонаціонального опитування ветеранів.
Довідково. У Житомирській області з початку бойових дій знайшли прихисток понад 120 тисяч вимушених переселенців.
На сьогодні в області фактично проживають майже 61,1 тис. внутрішньо переміщених осіб (далі – ВПО). Із загальної кількості ВПО 17,0 тис. дітей, 2,9 тис. осіб з інвалідністю та 379 багатодітних родин.
Нині 343 ВПО перебувають у 12 інтернатних установах соціального захисту населення області. Область повністю взяла на себе витрати з утримання, проживання, харчування та медичного забезпечення ВПО, яких розміщено в інтернатних установах.