Житомирські підприємці, власники МАФів, не хочуть залишати свої роками насиджені місця і вимагають дозволити їм не переїжджати за новими адресами.
«Я вже двадцять років займаюся бізнесом. Через нову комплексну програму, прийняту з 1 березня, майже дві третини підприємців, які розташовані поблизу ринків та торгових центрів, потрапили у зону заборони. Схема була розроблена ще за мера Володимира Дебоя», – каже підприємець Ганна Дудкіна.
Тим часом міський голова Житомира Сергій Сухомлин переконаний, що забороняти власникам МАФів встановлювати кіоски біля торгових центрів та ринків сенсу немає. Ймовірно, його прийняли, лобіюючи інтереси великого бізнесу.
«На сьогодні ми провели інвентаризацію всіх малих архітектурних форм у місті Житомирі. Зробили перелік, у якому зазначено все: паспорти прив’язки, наявність чи відсутність дозвільних документів і так далі. Давайте по кожному підприємцю окремо будемо розбиратися і шукати вихід», – сказав Сергій Сухомлин.
Скасувати комплексну програму розміщення об’єктів торгівлі не можуть, переконаний міський голова. Її можуть хіба що змінити. Для того ж, щоб на місце тих, хто тримав кіоски кілька десятиліть поспіль, протягом цього часу не прийшов хтось новий, у мерії готові навіть ввести двомісячний мораторій на розміщення нових об’єктів.
Нагадаємо, що представники малого бізнесу вже приходили на бюджетну комісію Житомирської міської ради, де перший заступник міського голови Олексій Ясюнецький пообіцяв піти назустріч бізнесу.