Вихователька, яка раніше некоректно висловилася на адресу дітей з синдромом Дауна у соціальній мережі, розуміє, що була не права та вибачилася. Про це повідомила заступниця міського голови Житомира Вікторія Краснопір, – інформує прес-служба міської ради.
Під час робочого візиту до спеціального центру розвитку дитини санаторного типу №41, який відбувся 28 березня, принагідно заступниця міського голови поспілкувалася з вихователькою.
«Коментар працівниці збурив громадськість і викликав суспільний резонанс. Він був розміщений під дописом на сторінці Житомирської міської ради у соціальній мережі Facebook. Людей обурило саме те, що людина, яка є працівником освітянської сфери, не сприймає поняття інклюзії. Я хочу сказати, що у Житомирській міській раді загалом, і в сфері освіти зокрема чітко розуміють, що таке інклюзія, як треба ставитися до людей з особливими потребами. Це все-таки людський фактор. Я сьогодні виїхала у цей дитячий дошкільний заклад і мала нагоду поспілкуватися з цією жінкою, пояснила, що саме викликало таке обурення людей. На жаль, такі випадки трапляються. Потрібно сказати, що вона абсолютно розуміє на сьогоднішній день, що була не права. Вона принесла свої вибачення. Я попросила її також знайти можливість вибачитися перед громадою міста. Тому ми вважаємо, що цей інцидент вичерпаний. Сподіваюся, що в майбутньому таких інцидентів не буде. Бо захід, який проводила міська рада 21 березня, був спрямований саме на те, щоби показати – всі ми різні, але всі ми рівні», – сказала Вікторія Краснопір.
За її словами, заходи дисциплінарного впливу щодо працівниці або питання можливого звільнення не розглядалися.
«В закладі проведені збори, на яких це питання було розглянуто. Відповідно з людиною провели роботу. Хочу сказати, що ніяких заходів дисциплінарного впливу або питання можливого звільнення на даний час не розглядалися. Людина отримала попередження і, звичайно, що ми в подальшому будемо придивлятися до специфіки роботи», – повідомила заступниця міського голови.
Щодо мети візиту у садочок – Вікторія Краснопір пояснила, що такі робочі виїзди здійснюються з метою ознайомлення з роботою закладів, обстеження стану справ щодо харчування дітей, умов їх перебування в садочках.
«У Житомирському спеціальному центрі розвитку дитини санаторного типу №41 функціонують басейн, фізіотерапевтичні кабінети, класи образотворчого мистецтва, художньої праці, англійської мови, кабінет психолога, логопедичний пункт, хореографічна студія та різні гуртки. Тут у 14 групах виховується 415 дітей. Садочок затишний, меню, забезпечення продуктами та стан харчоблоку зауважень у мене не викликали», – зазначила Вікторія Краснопір.
До слова, Житомирський спеціальний центр розвитку дитини санаторного типу №41 є правонаступником дошкільного закладу, що існує з 1968 року. У 1988 році була проведена реконструкція: побудовано два нових корпуси – навчальний та фізкультурно-оздоровчий. Засновником дошкільного закладу є Житомирська панчішна фабрика. У 2007 році дошкільний заклад став спеціальним центром розвитку дитини.
Нагадаємо, житомиряни влаштували флешмоб до Дня людини з синдромом Дауна. Основна мета флеш-мобу була привернути увагу суспільства до проблем людей з обмеженими здібностями. Вони своєю добротою, щирістю і безпосередністю компенсують все те, в чому відрізняються від інших, а часто і перевершують їх.