Анонсований секретарем Житомирської міської ради Наталією Чиж звіт по Дому української культури 8 серпня таки відбувся. Щоправда, нічого нового журналісти на ньому так і не почули.
Окрім секретаря, на захід у міськраді запросили також підрядника, який безпосередньо займався облаштуванням Дому української культури. На запитання присутніх, чому ціни на роботи, послуги та матеріали були завищені як мінімум утричі, відповіді так і не вдалося отримати.
«Націнка підприємства, яке вже десять років співпрацює із міською радою, склала всього 18%», – запевнила представник підрядника Наталя Міфаник. Утім вартість wi-fi-роутерів та флагштоків, стверджують активісти, завищена як мінімум на 350%.
«Коли ми попросили адміністрацію Дому української культури показати роутери, які стоять у них на балансі і які були придбані, вони нам їх продемонстрували. У інтернет-магазині він коштує максимум 500 гривень. Однак закупили їх по ціні півтори тисячі за одиницю», – сказав активіст Іван Єщенко.
Чим користувалися у мерії, встановлюючи саме таку вартість обладнання, Наталія Чиж не пояснила. Підрядники ж відмовилися демонструвати фінансові документи, пославшись на комерційну таємницю.
Секретар міської ради стверджує, що всі необхідні фінансові звіти вона направила до «відповідних органів». Що ж стосується повідомлення прес-служби СБУ про завищені ціни по Дому української культури, то Наталія Чиж продовжує стверджувати, що вона не в курсі.
«Ні про які перевірки нас ніхто не повідомляв і жодних листів із висновками ми не отримували. Якщо вони будуть – тоді поговоримо», – заявила Наталія Чиж.
Нагадаємо, що Служба безпеки України разом із Держфінінспекцією виявили розтрату бюджетних коштів при створенні Дому української культури. Тим часом в управлінні культури Житомирської міської ради стверджують, що про перевірку цими установами нічого не знали. Політолог Роман Давиденко переконаний, що у махінаціях із Домом української культури в мерії шукатимуть крайнього.