Останнім часом все частіше виникає питання якості та безпечності іграшок, які продаються на українському ринку. Сьогодні переважна більшість іграшок ввозяться до нас з інших країн, в основному з Китаю. Як обрати безпечну дитячу іграшку розповіли фахівці Державного підприємства «Житомирський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації».
Всі іграшки повинні мати індивідуальну упаковку і бути маркованими. Тобто: містити інформацію про саму іграшку, її виробника та імпортера із зазначенням адреси, торговельної марки, моделі, номера партії тощо. А також обов’язково має бути нанесено в установленому порядку знак відповідності. Варто зауважити, що такий знак наноситься лише виробником або його уповноваженим представником.
«Купуючи іграшки, остерігайтесь яскравого забарвлення, адже малеча тягне іграшку до рота і їсть фарбу, яка може виявитися токсичною і небезпечною для здоров’я. Небезпечна для дітей також крихка пластмаса та пластичні суміші невідомого походження, котрі діти цілком можуть спробувати на смак. Але не слід думати, що ведмедик чи інша іграшка з хутра буде безпечнішою. Штучне хутро – ще й потужний алергенний подразник для дихальної системи», – пояснили фахівці підприємства.
На іграшці повинен вказуватися вік дитини, має додаватися інструкція з експлуатації чи правила гри (наприклад, схеми складання, якщо це конструктор), а також спосіб обробки такої іграшки (миття, чищення, дезінфекція та їх утилізація в разі потреби).
«Якщо ви не знайшли маркування, то є велика ймовірність того, що ця іграшка є нелегальною. Тому такий товар краще не купувати. Особливо, коли іграшка має різкий запах та інші видимі дефекти. Крім того, якщо малюкові немає ще трьох років, то «страшні» іграшки не тільки не будуть корисні, але можуть мати негативний вплив на його розвиток. Отож ця вимога до дитячої іграшки вкрай важлива», – додали у ДП “Житомирстандартметрологія”.
Придбана іграшка обов’язково повинна мати упаковку. Порушення цієї вимоги найбільш актуальне для м’яконабивних виробів. Придбана на ринку іграшка без упаковки, вбирає в себе шкідливі речовини і збудників тяжких хвороб.
Нагадаємо, у Новограді-Волинському оштрафували підприємця, який розповсюджував дитячі іграшки без національного знака відповідності, необхідних документів, інструкцій та інформації про безпечність. Крім цього, на пакуванні та маркуванні іграшок була відсутня інформація про найменування та адресні дані імпортера, який відповідає за введення іграшок в обіг на території України.