Голова ВО «Батьківщина» у Житомирській області 1 березня виступила з офіційною заявою з приводу брифінгу СБУ та звинувачень її у прихованому сепаратизмі.
«Я впевнена, що брифінг голови Служби безпеки України був викликаний тим, що партія «Батьківщина» має найбільший рейтинг – близько 30 % на теренах України. Партія Петра Порошенка на останніх виборах в ОТГ має підтримку на рівні 15 %. Партія «Батьківщина» на останніх виборах у Житомирській області має підтримку на рівні 49 %. Тому, щоб дискредитувати партію «Батьківщина», була обрана саме моя персона як голови ВО «Батьківщина» у Житомирській області для того, щоб 49 % партія у Житомирській області більше не показувала. Все, що відбулося, мене і членів партії впевнило у тому, що ми все робимо правильно», – пояснила Анжеліка Лабунська.
Також Анжеліка Лабунська повідомила, що після звільнення її з посади голови обласної ради та подачі нею декларації про доходи поліція області намагалася відкрити кримінальне провадження за невідповідність декларації. Однак стосовно прихованого сепаратизму на допит ніхто не викликав.
«Сьогодні СБУ демонструє телефонну розмову невідомо кого 4 листопада 2016 року на сесії, що за 60 тисяч доларів зможу вирішити питання. По-перше, 4 листопада я взагалі на сесії не була. По-друге, на сайті можете подивитися, які рішення були на сесії», – наголосила Анжеліка Лабунська.
За її словами, правоохоронцями було здійснено виїмку рішення № 266, за яке проголосувало 57 депутатів обласної ради. Воно було прийнято 19 травня 2016 року в присутності начальника СБУ в області, прокурора області, начальника поліції в області.
«Це – звернення до Кабінету Міністрів та Президента України щодо необхідності укладання угоди про розподіл повноважень між Кабінетом Міністрів та органами місцевого самоврядування стосовно ситуації, яка склалася на теренах Житомирської області, про видобуток та реалізацію бурштину. Звернення про те, що ми просимо, враховуючи, як страждає Житомирська область, ми звертаємося як депутати обласної ради терміново законодавчо врегулювати це питання і укласти угоду між Житомирською обласною радою і Кабінетом Міністрів щодо чіткого розмежування повноважень між цими двома органами. Оце, на думку правоохоронних органів, є прихований сепаратизм», – пояснила Анжеліка Лабунська.