Протягом півтора року жодного із проваджень, розпочатих за фактами розкрадання бюджетних коштів, спрямованих на ремонт автомобільних доріг, не було скеровано до суду. Про це повідомила прес-служба прокуратури області.
«Протягом півтора року жодного із 17 проваджень, розпочатих за фактами розкрадання бюджетних коштів, спрямованих на ремонт автомобільних доріг, не скеровано до суду. Також, за останні 2,5 роки органами поліції не складено жодного адміністративного протоколу щодо порушення або невиконання правил, норм та стандартів, що стосуються забезпеченню безпеки дорожнього руху», – сказав прокурор області Любомир Війтович у ході наради щодо стану законності у сфері безпеки дорожнього руху та при використанні коштів, виділених на будівництво та ремонт автомобільних доріг.
За його словами, цьогоріч на ремонт доріг державного значення області передбачено фінансування на суму майже 597 млн грн, частину з яких вже використали. На використання решти запланованих коштів укладатимуться договори з проведенням тендерних процедур (наразі оголошено 29 тендерів), і вже на цьому етапі важливо запобігти незаконному витрачанню державних коштів.
«Саме через такі порушення швидко руйнуються дороги, що нерідко є причиною дорожньо-транспортних подій, у тому числі із смертельними наслідками», – додав прокурор області.
До слова, прокуратура розпочала кримінальне провадження за фактом неякісного ремонту автомобільної дороги регіонального значення Р-18 «Попільня-Сквира-Володарка-Ставище», виконаного за бюджетні кошти. Згідно оперативних даних установлено, що посадові особи Служби автомобільних доріг в області за попередньою змовою з посадовими особами приватного підприємства «Автомагістраль», провели неякісний ремонт автомобільної дороги загального користування, до того ж, завищили обсяги та вартість робіт, з метою привласнення бюджетних коштів.
Нагадаємо, Житомирська міськрада заплатила понад мільйон дружині екс-депутата за ремонт доріг. Фірма дружини заступника мера Житомира отримає ще понад півмільйона за капремонт доріг. Активісти вимагали у Олександра Фещенка повернути гроші за неякісний асфальт, який поклало «ШБУ-19».