Двоє лікарів та двоє медсестер із Житомирщини за 5 місяців об’їхали понад 40 населених пунктів та зробили 1137 щеплень. Про це розповіли організатори заходу.
Щотижня 2 бригади, кожна у складі лікаря, медичної сестри та водія, виїжджали до одного чи кількох сіл, щоб вакцинувати літніх людей, людей з хронічними хворобами, маломобільних тощо. Це саме ті пацієнти, які становлять групу ризику щодо важкого перебігу COVID-19 та інших інфекційних хвороб.
«Трохи більше ніж за п’ять місяців бригади здійснили 43 виїзди до більш ніж 40 населених пунктів і зробили загалом 1137 щеплень проти коронавірусної хвороби, дифтерії, правця та інших інфекцій. Причому половина пацієнтів були людьми віком 60 років і старше», ‒ зазначають організатори.
На думку регіональної координаторки проекту від громадської спілки «Коаліція за вакцинацію» Анни Кухарук, послуги бригад є дуже актуальними у час війни.
«Робота мобільних бригад є дуже актуальною у прикордонних громадах, що зазнали обстрілів або перебували в окупації, оскільки медичного персоналу там недостатньо, а інфраструктура пошкоджена. Через міграцію в таких громадах залишаються переважно люди старшого віку та маломобільне населення, яке потребує максимального наближення медичних послуг до місця проживання», – вважає Анна Кухарук.
Мобільні медичні команди, створені на базі Брусилівського та Овруцького центрів первинної медико-санітарної допомоги, одне за одним об’їжджають села громад, даючи людям можливість завершити розпочатий курс вакцинації проти COVID-19, захиститися від правця, а також вакцинувати своїх дітей та онуків відповідно до Національного календаря щеплень.
Що стосується Овруцької громади, то частина її сіл є чи не найбільш віддаленими від обласного центру. Вони знаходяться фактично біля білоруського кордону і сюди рідко дістаються лікарі. А сполучення із районним центром нерегулярне. Тож візит виїзної бригади до цих населених пунктів – справжній порятунок для селян.
Довідково. Проект «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я» фінансується американським народом через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується організацією Pact у партнерстві зі Швейцарським інститутом тропічної медицини та громадського здоров’я (Swiss Tropical and Public Health Institute (Swiss TPH)), Оверсіз Стратіджик Консалтінг (OSC), Європейським інститутом політики громадського здоров’я – ЄІПГЗ та за участю Шкіл громадського здоров’я Університету Темпл, Університету Дрексель та Федерації охорони здоров’я Філадельфії (Temple/Drexel/HFP), а також громадської спілки «Коаліція за Вакцинацію» на підтримку Міністерства охорони здоров’я України та Центру громадського здоров’я України.