Під час перевірки фінансово-господарської діяльності комунального підприємства «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» аудитори знайшли ряд порушень. За фактами нераціонального використання коштів керівниками «швидкої» допомоги відкрили кримінальну справу. Про це на інформаційний запит «Вголос.zt» повідомили в Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області.
«У 2017 році управління провело ревізію фінансово-господарської діяльності КУ «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Житомирської обласної ради (акт від 27.09.2017 №04-10/16) за період з 1 січня 2013 по 31 травня 2017 року, якою встановлено ряд порушень. Матеріали вказаної ревізії передали до Управління захисту економіки в Житомирській області та Департаменту захисту економіки Національної поліції України. За результатами розгляду матеріалів ревізії КУ «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» 24 жовтня 2017 було відкрито кримінальне провадження», – йдеться у повідомленні.
Про що саме йде мова: фінансові «махінації», розтрати чи нераціональне використання коштів у великих розмірах, які суми збитків завдані бюджету – наразі невідомо. За інформацією начальниці управління Людмили Костюк, розголошення відомостей досудового розслідування проводиться лише з дозволу слідчого або прокурора і в тому обсязі, в якому вони визнають можливим. У разі отримання такого дозволу аудитори пообіцяли розповісти деталі справи. В обласній адміністрації кажуть, що «швидка» не згодна з фактами, які аудитори виклали у своєму акті обстеження, і нібито оскаржують їх.
«Комунальна установа «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Житомирської обласної ради не згодна з фактами викладеними в акті ревізії від 27.09.20І7) та оскаржила їх до Державної аудиторської служби України. У зв’язку з чим ми можемо повідомити, які дійсно порушення виявлені співробітниками Управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області. Також інформуємо, шо нашу установу ніхто офіційно не повідомляв про обставини відкриття кримінального правопорушення. У зв`язку з чим ми не маємо змоги вказати його суть», – повідомила управлінню охорони здоров’я Житомирської облдержадміністрації адміністрація «швидкої».
Нагадаємо,що у липні минулого року у Чуднівському районі відкрили третій пункт «швидкої допомоги». Заступник міського голови Матвій Хренов запевнив, що у Житомирі не скорочуватимуть мережу лікарень через утворення госпітальних округів.