За допомогою спеціального мобільного додатку Modalyzer у Житомирі з 1 лютого вивчатимуть, як пересуваються жителі міста. Єдиною вимогою є наявність смартфона з системою Android чи iOS та завантаження безкоштовного мобільного додатку Modalyzer. Про це повідомив заступник міського голови Дмитро Ткачук під час представлення дослідження.
У червні минулого року обласний центр став першим містом, де проводилося вивчення пересувань мешканців у тестовому режимі. Нині паралельно з Житомиром беруть участь у дослідженні ще й Чернівці, Вінниця і Полтава.
«За допомогою німецької компанії, яка розробила мобільний додаток до телефонів, ми розпочинаємо аналіз мобільності пасажирів. Якщо ми робили раніше окремі локальні дослідження за допомогою технологічного університету по громадському транспорту: тролейбусах, «маршрутках», – то на сьогодні Modalyzer дає можливість в цілому відслідкувати мобільність людини. Тобто якими видами транспорту вона пересувається, як часто, на які відстані. Попри те, що обов’язкова наявність смартфона певною мірою обмежує кількість учасників, але дає більше можливостей нам охопити правильну цільову аудиторію», – сказав Дмитро Ткачук.
Проект впроваджено для формування транспортної системи в обласному центрі з урахуванням потреб усіх мешканців. Дослідження буде проводитися з 1 лютого по 30 червня 2016 року в два етапи. Перший триватиме з 1лютого до 15 квітня, другий – з 16 квітня по 30 червня. Стати учасником може кожен.
За словами керівника проектного офісу GIZ у Житомирі Марії Байди, очікувана кількість учасників у кожному місті – мінімум 270 осіб. Потрібно вмикати GPS, брати смартфон з собою та коригувати маршрут. Достатньо взяти участь у проекті упродовж 10 днів, навіть з перервами. За відповідальне ставлення до проекту передбачено заохочення учасників за допомогою лотереї. Усі дані будуть захищені від третіх осіб та доступні тільки німецькій компанії. Результати дослідження оприлюднять наприкінці липня нинішнього року.
Довідково. Житомир є учасником проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні», що впроваджується німецькою урядовою компанією «Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» за фінансування Урядів Німеччини та Швейцарії. Уряд Німеччини фінансує проект у розмірі 4 млн євро, Уряд Швейцарії надає майже 2 млн євро.
Нагадаємо, тролейбусами та трамваями міста їздять у 2,5 рази частіше, аніж маршрутками. Деякі житомирські таксисти возять пасажирів без ліцензії.