На території історико-культурного комплексу Замку-музею Радомисль 11-12 червня відбувся третій міжнародний благодійний фестиваль «Музика Шопена просто неба». Всі кошти, виручені за продаж квитків, організатори передають сім’ям загиблих під час Революції Гідності та бойових дій на Сході країни.
У самому Замку Радомисль є камінна зала, що пройшла акустико-балістичну експертизу і була б прекрасним місцем для виконання творів класика. Однак, задум організаторів фестивалю інший – показати, що музика без кордонів, вона може прекрасно звучати і серед дерев просто неба. А слухачі не обмежені вимогами концертного залу, щодо відповідного одягу і слухняного сидіння на стільці.
«Кожен з вас може стати зі стільця, присісти чи прилягти на травичку – дивитися в небо, на хмари, слухати спів пташок. Відчувати, як ваша душа буде наповнюватися любов’ю і гармонією – тим, чого бракує нашій державі. А ще моральності, чесності, бажання щось робити своїми руками. Якщо кожен з нас буде змінювати щось навколо себе, то наша країна буде іншою», – сказала організатор і господиня Замку, заслужений лікар України, народний депутат України Ольга Богомолець.
Фестиваль проходив під патронатом Посольства Республіки Польща в Україні, за підтримки благодійної платформи “Люди допомагають людям”.
На свято першого дня прибули посли з восьми країн.
Фридерик Шопен – польський композитор, який без зброї в руках, відстоював незалежність своєї Батьківщини в музиці. Його творчість для фестивалю в Україні – вибрана як поклик до свободи, до гідності, що завжди залишається актуальним для українців.
Один із принципів фестивалю – підтримати талановиту молодь, дати можливість показати свій талант на широкій публіці. Тож, особливо сподобався глядачам наймолодший 10-річний учень Фастівської музичної школи Антон Лабік-Пронюк, який вже третій рік бере участь у фестивалі.
Нагадаємо, на Житомирщині розташовано 8 унікальних музеїв, які варто відвідати. Серед них і вищезгаданий історико-культурний комплекс “Замок-музей Радомисль”. Це перлина стародавнього королівського шляху “Віа Регія”, що з’єднував 8 європейських країн.