Нині на Житомирщині немає потужного підприємства з переробки олійних культур, однак потреба у ньому є. Про це повідомив заступник начальника управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Леонід Бабич.
За його словами, розвиваючи напрямок переробки на території області, можна значно покращити результати в галузі.
«За попередніми розрахунками, якщо ми будемо переробляти зернові, технічні культури на території області, то тільки побічною продукцією – висівками, макухою, шротами – ми можемо забезпечити поголів’я худоби і птиці у п’ять разів більше, ніж сьогодні утримується в усіх категоріях господарств області. Супутнім виробництвом у маслофракційному виробництві є миючі засоби, високоенергетичні сполуки та альтернативні види палива», – сказав Леонід Бабич.
До слова, в області у 2016 році виробили 209 тис. тонн соняшника, 275 тис. тонн сої, більше 20 тис. тонн озимого ріпаку, 2,9 тис. тонн льону-кучерявцю, 1 млн 157 тис. тонн кукурудзи.
Як повідомляв «Вголос.zt», у минулому році зібрали 2 млн 77 тис. тонн зерна, що на 42 % більше, ніж у 2015 році, при середній врожайності 53,5 центнерів з гектара. За обсягами валової продукції Житомирщина посіла третє місце в Україні. Це – найкращі показники за останні три роки.
Нагадаємо, у господарствах п’яти районів узагалі відсутнє поголів’я свиней. Вінницький браконьєр застрелив двох диких свиней у Романівському районі.