Жителі Олевська обурені, що питання легалізації видобутку бурштину вирішується повільно (ФОТО)

Жителі Олевська обурені тим, що питання легалізації видобутку бурштину вирішується дуже повільно. Про це вони повідомили представникам влади у ході наради, яка відбулася у райцентрі 29 березня.

Громада не готова чекати поки приймуть даний закон. Кажуть, що завдяки видобутку бурштину “живе” весь район, саме завдяки цьому промислу місцеві жителі утримують свої родини. Крім того, люди впевнені, що з прийняттям закону про легалізацію видобутку бурштину їх не пускатимуть на копальні.

«Нам запропонували рік чекати закону. Нас рік туди не будуть пускати. Якщо ми рік будемо сидіти склавши руки, то до чого ми доживемо? За рахунок чого ми будемо жити? А поки не будуть пускати людей, то самі вимиють увесь бурштин», –  сказав місцевий житель Микола.

За словами народного депутата України Борислава Розенблата, суть закону полягає у тому, що земля, на якій буде знайдено бурштин, братиметься в оренду підприємством. Після того, підприємство звертатиметься до обласної ради за спеціальним дозволом на розробку ділянки. Якщо буде декілька компаній, то їм доведеться пройти конкурс. Наступний крок: переможець приступить до видобутку бурштину. Здобутий бурштин можна буде продати лише на біржі легально, а потім сплатити 20% державі для рекультивації землі. Після прийняття закону помпами добувати бурштин ніхто не буде.

«Це повинна бути нормальна праця, знаряддям. Повинна бути лопата, ескалатор, якась первинна станція – і таким чином буде добуватися бурштин. Роботи вистачить для всіх!» – запевнив Розенблат.

За словами народного депутата України Володимира Арешонкова, потрібно розробити механізм, відповідно до якого будуть враховані інтереси держави. А коли бурштин видобуватиметься законним чином, місцеві жителі зможуть отримати офіційні робочі місця та гідну оплату праці.

«Якщо ви думаєте, що у Верховній Раді міг бути прийнятий закон, який дозволить без урахування інтересів держави дозволити приватним особам, або індивідуально кожному заходити в ліс, проводити всі операції по видобутку бурштину, то повірте мені, цього не буде! Держава зробить усе для того, щоб такий закон не був прийнятий! Я вам кажу абсолютно відверто», – сказав Арешонков.

Врешті було прийняте рішення врахувати думку громади у новому законопроекті. Жителям Олевська дали тиждень часу на те, щоб вони надати свої пропозиції.

«Я розумію, що сьогодні найпростіше казати про те, що хтось діє незаконно і самому йти робити це незаконно. Я можу одне сказати: має бути закон! Вам роздали проект закону. Протягом тижня надайте свої пропозиції народним депутатам», – сказав голова облдержадміністрації Ігор Гундич.

Нагадаємо,  що Житомирська обласна рада 4 квітня звернеться до Державної служби геології та надр України щодо скасування дозволів на видобуток бурштину трьом компаніям.  На Житомирщині припинили нецільове використання 12 га землі з родовищами бурштину.

Автор: Юлія РАДЬКО.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *