Справжній конфлікт виник між Житомирською міською радою та ПАТ «Житомиргаз». Причиною тому стали лічильники, яке підприємство почало встановлювати на будинках міста. Міський голова Житомира присвятив 3 березня цьому цілу прес-конференцію. На думку Сергія Сухомлина та управління державного архітектурно-будівельного контролю, ці дії газівники мали погодити із міською радою.
Після того, як у ПАТ «Житомиргаз» встановили 118 лічильників на будинках Житомира, міське управління ДАБК (держархбудконтролю) виписало штраф підприємству. Адже, мотивують свої дії в управлінні, жодних дозволів «Житомиргаз» ані у мерії, ані у об’єднань співвласників багатоквартиних будинків не отримували.
Міський голова Житомира Сергій Сухомлин вважає, що лічильники газу треба встановлювати. Однак робити це потрібно у квартирах, а не на будинках.
«Від ОСББ надходять масові звернення щодо збільшення плати за газ. До встановлення лічильника на будинок родина, яка проживає у звичайній “хрущовці”, платила за 14,7 кубометрів газу. А вже після його встановлення, платить за 107», – сказав Сухомлин.
У мерії стверджують, що ані декларацію на початок робіт щодо встановлення лічильників, ані документів на введення їх в експлуатацію на підприємстві не отримували. Тепер у міській раді хочуть, щоб «Житомиргаз» сплатив понад 300 тис. грн штрафу по одному із 118 будинків, де встановлені такі лічильники. Оскільки дозвільних документів підприємство у міськраді не отримувало — їх дії Сухомлин вважає незаконними.
Тим часом, ще у квітні 2016 року профільний заступник міського голови Житомира Олександр Фещенко у відповіді на лист облдержадміністрації звітував про те, що усім власникам та балансоутримувачам будинків «проведено необхідні інформаційні роз’яснення» щодо даного питання.
Більше того, у грудні 2016 року саме Фещенко давав відповідь на звернення ПАТ «Житомиргаз» та жительки Житомира щодо встановлення газових лічильників на будинки. У ньому заступник міського голови зазначив, що жодних порушень з боку підприємства немає. А житомирянці порадив або полюбовно вирішувати всі питання з ПАТ «Житомиргаз», або звертатися до суду.
Нагадаємо, що “Житомиртеплокомуненерго” хоче зменшити борг за газ до 70 млн. грн. У мерії хочуть, щоб “Житомиргаз” надавав інформацію про якість газу.