«Епопея» з ремонтом тротуарів на центральних вулицях Житомира тягнеться вже майже рік. Нині роботи законсервовані виконавцем. У ТОВ «Ві. Ай. Пі. Будівельна компанія» переконують: не можуть завершити роботи, бо замовник не бажає ні розрахуватися, ні йти на будь-які компроміси. Натомість, Управління капбудівництва Житомирської міськради прагне передати об’єкт іншому підряднику, не маючи на те законних підстав.
Як все починалося?
ТОВ «Ві. Ай. Пі. Будівельна компанія» стало переможцем тендеру на ремонт тротуарів у самому центрі Житомира. Уклавши угоду, говорять представники фірми, приступили до роботи. Зокрема, демонтували стару бруківку.
Закінчити об’єкт планували за 2-3 місяці. Проте, швидко працювати підрядник не зміг: проект реконструкції на папері відрізнявся від реального стану речей.
“Щойно пройшов тендер, замовник змінив конфігурацію плитки, від чого початок ремонту затримався, – говорить директор ТОВ «Ві. Ай. Пі. Будівельна компанія» Марко Янковенко, – Крім того, проект не містив інформації про зелені зони, облаштовані вздовж тротуарів.”
Зі слів підрядника, до сьогоднішнього дня вони не мають погодженої проектної документації в повному обсязі. Бо Управління капбудівництва Житомирської міськради не поспішає її коригувати. Як не квапиться й сплачувати за виконані будівельниками роботи.
Все це призвело до того, що роботи, які мали закінчитися до настання холодів, суттєво розтяглися у часі. З похолоданням представники ТОВ «Ві. Ай. Пі. Будівельна компанія» попередили замовника, що за таких умов якість робіт суттєво знижується: бруківка просяде, створивши незручності для пішоходів.
Проте, у міськраді на несприятливу погоду не зважали і поставили перед будівельниками завдання продовжувати роботу. Мовляв, недоліки можна буде виправити вже навесні. Зрештою, виконання вимог замовника взимку призвело до того, що нині згадані тротуари середмістя мають суттєві дефекти.
А де ж гроші?
Проте, у ТОВ «Ві. Ай. Пі. Будівельна компанія»запевняють: недоліки усунуть власними силами. Відразу після того, як замовник погасить наявний борг за раніше виконані роботи. А він, з урахуванням часткових проплат міськради, становить близько 2 млн. грн.
При цьому сторони, не дивлячись на здорожчання на ринку будматеріалів, і досі не внесли до угод змінені договірні ціни.
“18 травня у міськраді має відбутись засідання, де для усунення недоліків планують залучити нового підрядника, – продовжує Марко Янковенко, – Ми ж хочемо наголосити, що вибір виконавця, який має продовжити ремонт тротуарів, відбувся в «ручному режимі». Що дозволяє говорити про залучення до робіт фірми, наближеної до керівництва Житомира.”
У міській раді, натомість, повідомляють, що місцевий підрядник, якому хочуть довірити продовження ремонту, вже встиг провести підготовчі роботи і сфотографувати об’єкт(http://www.zhitomir.info/news_165509.html). При тому, що жодних додаткових тендерів замовник не проводив.
Рішення ж, прийняте господарським судом Житомирської області 12 травня, в якому «Ві. Ай. Пі. Будівельна компанія» відмовили у стягненні коштів з УКБ міськради, у компанії вважають безпідставним та необґрунтованим. Тому юристи товариства готують апеляційну скаргу.
Представники львівської будівельної компанії сумніваються, що новий підрядник, у разі виходу на об’єкт, погодиться виконувати роботи за розцінками 2016 року, як того вимагала міська влада від «Ві. Ай. Пі.».
Вимагаєте своєчасної оплати робіт? Значить, терористи!
Як уже повідомлялось, суперечки між «Ві. Ай. Пі. Будівельна компанія» та УКБ Житомирської міськради змусили сторони позиватися до суду. У товаристві наголошують: були шоковані ухвалою Богунського райсуду від 24 квітня 2017 року, в якій компанію звинувачують у різноманітних махінаціях та навіть у фінансовому тероризмі! Такий висновок, кажуть у «Ві. Ай. Пі. Будівельна компанія», паплюжить ділову репутацію фірми. При тому, що насправді ТОВ не чинить жодних протиправних дій, натомість регулярно займаючись благодійністю.
Разом з тим, у компанії не втомлюються повторювати: до компромісу, вигідного обом сторонам, готові. Наприклад, згодні укласти гарантійний двосторонній меморандум про те, що усунуть усі недоліки, натомість отримавши повний розрахунок за раніше виконані роботи.
Керівництво компанії розуміє, що заручниками ситуації стали житомиряни, яким доводиться ходити через не доведений до ладу об’єкт. Відтак, закликають посадовців міськради сісти за стіл переговорів та прийняти рішення, яке задовольнить усі сторони суперечки.
Також будівельники звертаються до депутатів від усіх політичних сил та громадських активістів з пропозицією створити робочу групу.Щоб достеменно вивчити ситуацію, що склалась, та об’єктивно висвітлювати інформацію.
Прес-служба «Ві. Ай. Пі. Будівельна компанія»