Житомирська юстиція наполегливо рекомендує засновникам ЗМІ діяти виключно в межах правового поля. Лист з таким проханням надійшов на адресу «Вголос.zt». Редакція розмістила звернення Головного територіального управління юстиції у Житомирській області у повному обсязі, без правок:
«Схоже, для деяких засновників житомирських друкованих засобів масової інформації закон не писаний. Бо як інакше можна зрозуміти бурхливу реакцію засновника газети безкоштовних оголошень «Мегаполіс», висловлену ним на сайті «Житомир.online» 6 і 7 червня 2016 року (інформації «Житомирська юстиція пішла на бєспрєдєл!», «На Житомирщині ворогом преси №1 став заступник начальника обласної юстиції Валентин Залізнюк») на лист Головного територіального управління юстиції у Житомирській області (ГТУЮ), у якому видавця газети, Тітова В.В., зобов’язано у 10-денний термін повернути свідоцтво про державну реєстрацію видання як таке, що втратило чинність. Адже реєструючому органу – а до березня 2006 року цю функцію виконував відповідний структурний підрозділ Житомирської облдержадміністрації – не надано першого контрольного примірника зареєстрованого ще у 2000 році видання. Немає його і в ГТУЮ, яке уже 10 років наділене повноваженнями державної реєстрації друкованих засобів масової інформації на теренах області. А це означає, що засновник газети не розпочав її випуск протягом одного року з дня одержання свідоцтва, як це передбачено ст. 16 Закону «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні», незважаючи на те, що, цитуємо автора, «у Житомирі в будь-якому пункті продажу преси серед багатьох газет легко знайти і «Мегаполіс».
Для підтримання Державного реєстру друкованих засобів масової інформації та інформагентств як суб’єктів інформаційної діяльності у контрольному стані ГТУЮ до реєстру вносить дані про надходження першого контрольного примірника того чи іншого зареєстрованого друкованого ЗМІ. Така інформація про газету «Мегаполіс» у реєстрі відсутня.
Спираючись на закон та відповідні доручення Міністерства юстиції України, ГТУЮ постійно проводить моніторинг надходження обов’язкових безоплатних примірників уже зареєстрованих видань та всім без винятку засновникам друкованих ЗМІ, що зареєстровані на території області та не надали першого контрольного примірника видання, надсилає листи з попередженням про правові наслідки, як у випадку з газетою «Мегаполіс». Засновнику останньої такі листи надсилалися 14 травня 2009 року та 29 травня 2015 року. Оскільки він не повідомив реєструючий орган про поважні причини невиходу газети протягом одного року з дня отримання свідоцтва про реєстрацію, не надав перший контрольний примірник свого видання, більше того, взагалі проігнорував відповіді на листи ГТУЮ, у червні 2016 року було прийнято рішення про визнання свідоцтва про державну реєстрацію газети таким, що втратило чинність.
Тепер реакція, як бачимо, не забарилася. Дивує інше. Чому на цілком передбачувані з правової точки зору рішення реєструючого органу, що є правовим наслідком недотримання видавцем норм чинного законодавства, засновник газети Тітов В.В. робить безпідставні закиди ГТУЮ, звинувачуючи його в упередженому ставленні до свого видання, та переходить у площину особистої неприязні до окремих посадових осіб відомства? Невже вважає, що «Мегаполіс» наділений якимось особливим статусом відносно інших друкованих ЗМІ Житомирщини? Чому ж тоді засновники тих 99-ти друкованих засобів масової інформації, які, відповідно до законодавства, з тих чи інших причин позбулися свідоцтв про державну реєстрацію своїх видань тільки у 2015 році (а з початку поточного року таких уже налічується 9), з розумінням сприйняли рішення реєструючого органу та не вдавалися до безпідставних звинувачень на адресу ГТУЮ?
Головне територіальне управління юстиції у Житомирській області наполегливо рекомендує і Тітову В.В., й іншим засновникам друкованих ЗМІ нашого регіону діяти виключно в межах правового поля, чітко дотримуючись ст. 33 Закону «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» (безоплатно надавати реєструючому органу примірники періодичних і таких, що продовжуються, видань відразу після надрукування). Аби надалі не виникало жодних непорозумінь, юридичних колізій та спотворення, подібно до кривого дзеркала, реалій.
Враховуючи відверто наклепницький зміст інформації, автором якої є засновники видання «Мегаполіс», залишаємо за собою право на звернення до суду з позовом про захист ділової репутації в порядку цивільного судочинства.
P.S. Ще класиком було сказано, що журналіст це дзеркало суспільства… і дуже прикро, що це дзеркало спотворюється тими, які покликані його плекати…
І якщо «заступник начальника обласної юстиції Валентин Залізнюк є ворогом преси №1» виконуючи норми права та вимоги законодавства, то таким чином всіх правосвідомих громадян необхідно віднести до ворогів преси?..» – йдеться у тексті звернення.