Спеціалісти Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства випробовують новий метод боротьби із каштановою мінуючою міллю. Лісівники спробували його на деревах, що ростуть на подвір’ї адмінбудівлі. Про це повідомила прес-служба обласного управління лісомисливського господарства.
«У стовбури дерев ввели ін’єкцію з одним із загальновідомих та популярних серед населення препаратом для боротьби зі шкідником. Разом із соком речовина підніметься до листків. Міль відкладе яйця, але личинки мають загинути, не спричинивши шкоду дереву», – йдеться у повідомленні.
Метод, який опробовують житомирські лісівники, уже спробували вінницькі колеги.
Довідково. Одне уражене каштановою мінуючою міллю дерево заражає каштани, які ростуть неподалік. За сезон міль тричі відкладає яйця. Шкодять дереву саме личинки. В Україні міль з’явилася в 1998 році на Закарпатті, куди проникла, ймовірно, з Угорщини. За десять років шкідник заселив практично всю територію України.
Нагадаємо, у Радомишльському районі лісокрадії зрізали і розкряжували 4 дуби та зробили позначки, щоб повернутися знову.