Гурток «Судномоделювання» Житомирського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді працює вже 33 роки. Тут навчаються діти з дев’ятирічного віку. Учні опановують знання, уміння і навички роботи з кресленнями, інструментом та обладнанням.
За словами керівника гуртка, директора Житомирського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді Володимира Васьківського, програма гуртка передбачає виготовлення найпростіших моделей суден, моделей – копій, спортивних моделей. Крім того, діти знайомляться з історією виникнення й розвитку суднобудування, мореплавства, судномоделювання. Вивчають роботу двигунів та джерела їх живлення, вчаться керувати моделями на воді.
«Як правило, ми не працюємо з набірними деталями, які продають. Ми працюємо тільки з підручним матеріалом. Сюди входить: деревина, пінопласт, метал, пластик, скло – тканина та інше. Усі ті матеріали, які сьогодні доступні», – сказав Васьківський.
Щоб у майбутньому модель запустити на воду необхідно встановити спеціальний двигун.
«Крім підводних човнів, на всіх моделях встановлюємо нові електродвигуни, або розбираємо стару техніку, у тому числі іграшки і використовуємо електродвигуни. Для того, щоб показати хороші результати на змаганнях, ми купуємо спеціальне обладнання, воно сьогодні не дешеве. Підводні ж човни працюють зі спеціальним гумовим двигуном», – розповів керівник гуртка.
У класі для занять з судномоделювання можна побачити різні колекції моделей. Володимир Васьківський каже, що усі ці роботи виконали учні та подарували на згадку.
Нагадаємо, що у Житомирському міському центрі науково-технічної творчості учнівської молоді з 90-х років минулого століття працює гурток «Історико-технічного стендового моделювання». Учні цього гуртка збирають точні копії зменшених моделей літаків, машин, тракторів, танків, тощо зі спеціальних деталей.
Автор фото: Сергій ОМЕЛЬЧУК.
Автор матеріалу: Юлія РАДЬКО.