Житомирський рибоохоронний патруль задля покращення санітарного стану водойм та якості води в ній, має намір вселити рослиноїдних риб у Житомирське водосховище. Про це повідомила прес-служба установи.
«Попередити гибель водних біоресурсів від задухи можливо, якщо в спеку проводити аерацію води. Одним з найефективніших методів боротьби з надмірним розвитком зелених та синьо-зелених водоростей є вселення у водойму рослиноїдних видів риб, а саме білого товстолоба, строкатого товстолоба та їх гібриду, а також білого амура. Ці види риб у процесі своєї життєдіяльності активно споживають у своєму раціоні водну рослинність, завдяки чому суттєво зменшується чисельність зелених та синьо-зелених водоростей, а це, в свою чергу, сприяє покращенню якості води», – йдеться у повідомленні.
До слова, у річці Тетерів, за літо відбулись 4 випадки гибелі риби. В процесі огляду виявили більше 6 тис. екземплярів мертвої риби. Збитки, з урахуванням втрати майбутнього потомства, в грошовому еквіваленті сягають мільйонів. Результати лабораторних досліджень води та зразків риби показали, що в трьох випадках з чотирьох водні біоресурси загинули від нестачі вмісту розчиненого кисню у воді, що у свою чергу, було спричинено масовим розвитком зелених та синьо-зелених водоростей.
Нагадаємо, що нещодавно на на водоймах Житомирщини закінчилась заборона на лов раків. Про це повідомили в управлінні Державного агентства рибного господарства у Житомирській області 5 вересня.