У Житомирському державному університету імені Івана Франка прочитав лекцію «Пробудження містичних голосів минувшини» американський професор, композитор, піаніст Ричард Кемерон-Вульф. Зустріч організована Міжнародним центром сучасної академічної музики «Новата» та відділом міжнародних та регіональних зв’язків університету. Про це повідомила прес-служба навчального закладу.
«У лекції було представлено авторський підхід до музики як сучасного виразного звукового мистецтва, а також висвітлено особливості поетичних текстів нового твору композитора – кантати для мецо-сопрано, віолончелі та квартету гітар “Breathless” (“Затамувавши подих”), яка знайшла своє сценічне втілення завдяки українським виконавцям», – йдеться у повідомленні.
В основу семи частин Кантати лягли філософські твори стародавніх поетів-містиків із різних куточків світу – перського суфійського поета ХІІІ століття Фахруддіна Іракі, буддійської черниці Сісупакали, даоського філософа Лао Цзи, німецького містика ХІІІ століття Мехтильди Магдебурзької, єврейської поетеси ХІ століття Касмуни, римо-католицької праведниці ХVІ століття Терези Авільської, індійського сікха-містика ХV століття Кабіра.
«Ричард Кемерон-Вулф вже неодноразово відвідував університет. Він брав участь у І–ІV Міжнародних конференціях “Сучасна музика в сучасному світі” у 2010 – 2013 роках, які проходили в межах Міжнародного фестивалю сучасної академічної музики “Житомирська музична весна” імені Олександра Стецюка, де з успіхом виконувалися твори маестро Ричарда», – розповіли у прес-службі.
Цьогорічна програма перебування композитора в Житомирі включала, крім лекції, авторський концерт у Музеї космонавтики ім. С. П. Корольова. У концерті прозвучали його твори у виконанні українських музикантів.
Нагадаємо, французький режисер, який знімав байопік про Ріхтера, передав у житомирський музей особисті речі музиканта (ФОТО)