У Житомирському районі перевірили на вміст нітратів питну воду з колодязів, яку використовують для питних потреб вагітні та сім’ї з дітьми до 3-х років. Кожна друга проба води була з перевищенням вмісту нітратів. Про це повідомив завідувач Житомирським міськрайонним відділом ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України» Іван Киричук.
«Житомирським міськрайонним відділом ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України» спільно з центрами первинної медико-санітарної допомоги Житомирської районної ради та Тетерівської сільської ради, проводиться моніторинг питної води з колодязів на вміст нітратів, яку використовують для питних потреб вагітні та сім’ї з дітьми до 3-х років в населених пунктах Житомирського району. Станом на 1 листопада обстежено воду з 21 населеного пункту. Встановлено, що з 284 досліджених проб води у 144 виявлено перевищення вмісту нітратів, що складає 50,7%. Фактично кожна друга проба води була з перевищенням вмісту нітратів. Отже, проблема нітратного забруднення колодязьної води в Житомирському районі потребує серйозної уваги з боку власників приватних колодязів та голів сільських та селищної рад, на балансах яких перебувають громадські колодязі”, – розповів Киричук.
До слова, в Україні майже 12 млн. сільського населення споживають воду із колодязів та каптажів. Відповідно до санітарних вимог, з колодязя необхідно щорічно відкачувати воду, чистити стінки від нальоту та дно від осаду, дезінфікувати. Після чого воду необхідно знову відкачати і після наступного заповнення колодязя провести лабораторне дослідження з метою встановлення показників безпеки для споживання.
Нагадаємо, стало відомо, де в області найкраща та найгірша вода. Концентрація шкідливих речовин у повітрі Житомира перевищує норму. найвищий рівень радіоактивного забруднення атмосферного повітря зафіксований у Коростенському районі. Найнижчий рівень природного гамма-фону – у Новоград-Волинському районі.