У зв’язку з тим, що один із місцевих сайтів висловив припущення, що каналізаційний люк з написом “Чернобыль” може мати небезпечний радіаційний фон, фахівці Житомирського водоканалу провели порівняльне вимірювання радіації “чорнобильських” і “нечорнобильських” люків Житомира, аби заспокоїти громадськість. Про це повідомила прес-служба комунального підприємства.
«Спеціалістами радіологічного відділу лабораторії КП “Житомирводоканал” проведена радіометрична зйомка місцевості та заміряні радіоактивні фони декількох кришок каналізаційних люків м. Житомира у зв’язку з опублікованою скаргою. Було проведено вимірювання радіологічного фону кришки люку, зазначеного в журналістській статті по вул. Великій Бердичівській, 8, а також ще один люк з написом “Чернобыль” по вул. Київській, 3. Для порівняння перевірені інші кришки (в тому числі — нові каналізаційні по вул. Михалівській). Фон кришок з написом “Чернобиль” знаходиться в межах допустимих норм і не відрізняється від фонів інших, які вимірювали», – йдеться у повідомленні.
На підприємстві запевняють, що радіаційний фон кришок каналізаційних колодязів знаходиться в межах допустимих норм і не несе небезпеки життю та здоров’ю громадян.
Нагадаємо, за зверненнями громадян на вміст нітратів було досліджено ранню капусту, огірки та редьку, придбаних на продовольчому ринку «Житній». За результатами досліджень виявлено перевищення допустимого вмісту нітратів в усіх досліджених пробах.