Ідеї, які запропонували жителі міста на урбаністично-культурному проекті «Майстерня міста», планують втілювати в життя. Про це та про результати заходу розповіли організатори 4 жовтня на прес-конференції.
«З’явився новий формат ведення діалогу житомирян один з одним і владою, можливість проговорити, в якому місті хочемо жити ми і наші діти, і що маємо зробити для цього. Частина напрацювань «Майстерні міста» піде далі, ми не зупинимося. Для нас важлива думка учасників і організаторів заходу. В планах продовжувати розширяти коло активних людей і обговорювати позитиви й негативи міста. «Майстерня» – не має бути разовою акцією, але її організацію необхідно перенести на теплий період року», – сказав директор департаменту економічного розвитку Микола Костриця.
Із запропонованих ідей місто позитивно сприйняло буккросинг. Із книжкової шафи, яка знаходилася у парку Гагаріна, можна було обрати собі для читання книгу, а натомість, покласти свою.
Ідею роздільного збору сміття, яку підтримали учасники майстерні, запропонували активісти гірничо-екологічного факультету Житомирського державного технологічного університету. На вузівському сайті opros.ztu.edu.ua житомирян запрошують заповнити анкету, яка виявить готовність населення до нового стандарту турботи про екологію. Її результати обіцяють надіслати до міської ради й реалізувати роздільний збір сміття більш організовано.
Художниками та фотографами міста була підтримана ідея «Листівки з любов’ю із Житомира». За словами ініціатора Тетяни Пелех, дітям запропонували намалювати листівку сучасного чи майбутнього міста. Обирали мальовничий куточок Житомира юні художники самостійно. Цікавим є те, що діти часом зображали такі місця, на які давно не зверталася увага, наприклад, атракціон «Оглядове колесо». Якщо для когось воно асоціюється із містом, значить необхідно прикласти зусиль для його відновлення.
Нагадаємо, у травні майстерня активних громадян провела антикорупційний тренінг в Овручі. Житомир за львівським прикладом влаштує «Майстерню міста». У вересні Житомир влаштував власну «Майстерню міста».