Житомиряни, які живуть біля сміттєзвалища, готові чергувати вночі

Житомирський мікрорайон Крошня, неподалік села Сонячне, вже Житомирського району, став справжнім місцем протистояння між владою та громадою. Близько сотні містян вийшли на дорогу до розташованого неподалік сміттєзвалища, щоб не пустити чергову львівську вантажівку зі сміттям.

У повітрі ледь відчутний сморід сміття. Місцеві мешканці кажуть, що це ще ягідки. Щойно подує вітер — і дорослі, і діти просто задихаються. На дорозі, що веде до полігону твердих побутових відходів, майже сотня місцевих мешканців. Старенькі бабусі із онуками сидять на лавочці неподалік, просто на зупинці маршрутки.

DSC_0382

«Навіть у хорошу погоду не можемо випустити онука погуляти у подвір’ї — боїмося за їхнє здоров’я», — каже одна з бабусь. Шестирічний онук сидить у неї на руках і боязко тулиться до бабусі. Такої кількості своїх сусідів та журналістів хлопчик ніколи не бачив.

DSC_0379

Серед місцевих мешканців активісти та журналісти. Майже одразу приїздить поліція. Правоохоронці зберігають нейтралітет — житомирян не розганяють, просто упереджують ймовірні сутички.

Не проходить і десяти хвилин, як із боку полігону, розташованого десь за кілометр від поселень, їде вже порожня вантажівка. Багатотонна машина має львівські номери і житомиряни зразу б’ють на сполох. Виходять просто під колеса автівки та махають водієві, щоб зупинився.

Водій близько тридцяти-сорока років гальмує автомобіль та виходить із кабіни до людей.

DSC_0373

«Я розумію ваше занепокоєння. І не маю до вас жодних претензій. Але так само підневільна людина, як і ви. Мені платять гроші за те, щоб я перевозив вантаж. Рішення ніякого я не приймаю. Ви краще розбирайтеся з вашою владою, яка прийняла рішення», — розводить руками водій.

DSC_0366

Трохи згодом до нього підходить поліція. Для перевірки документів. Водій, як виявилося, не має при собі жодних документів, окрім прав на водіння автомобіля та подорожнього листа. Про вміст автомобіля, об’єм — жодних відомостей. Поліцейські забирають у водія права.

Присутні журналісти дзвонять у мерію. Їм відповідають: міський голова до житомирян не приїде. Пообіцяли, що хвилин за десять має прибути профільний заступник, Олександр Фещенко. Однак Фещенко не прибуває ані за 10 хвилин, ані за 30.

Молодий хлопчина, років 30, обурюється чи не найбільше. Уродженець Володарсько-Волинського району, він уже кілька років проживає біля полігону зі сміттям.

«У мене дитині півроку. І вона постійно має дихати оцим непотребом? А якщо з нею завтра через це щось трапиться?», — обурюється молодий чоловік. Іде на подвір’я і повертається вже з бензопилою. Стверджує, що буде пиляти дерева, щоб перегородити рух вантажівкам. Лише тоді, коли поліцейські розповідають йому, що це незаконно та після вмовлянь своїх «колег по нещастю» заспокоюється.

До обурених житомирян так ніхто й не приїхав — ані Сухомлин, ані Фещенко. А ось єдині, хто зустрівся із житомирянами, — це депутати Житомирської міської ради Любов Цимбалюк та Іван Мартинчук. Обоє, до речі, ледь не стали жертвами народного гніву. Автомобіль «Volvo», у якому їхали депутати, розгнівані житомиряни зупинили при виїзді з полігону просто кинувшись під колеса авта. Подумали, що це керівник полігону, начальник КАТП-0628 Сергій Колесник.

Вже надвечір мешканці прилеглих до полігону сміття будинків почали визначати між собою, хто ж чергуватиме вночі на дорозі, щоб не пропустити жодної вантажівки. Заблокованими виявилися два вантажних автомобіля. Один — вже на виїзді на вулицю Андріївську, другий — на парковці поблизу самого полігону.

DSC_0375

Нагадаємо, що 16 червня у Житомирі містяни перекрили дорогу львівським вантажівкам зі сміттям.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *